G-PROFI MSI 10W-40
5 Apr

G-PROFI MSI 10W-40

  • By: g-energy
  • G-Profi
  • Comments Off on G-PROFI MSI 10W-40

ОДОБРЕНО:
API CI-4 / SL
MB-APPROVAL 228.3 ; MAN M 3275-1
VOLVO VDS-3; MACK EO-N; MTU CAT. 2
CUMMINS CES 2077/78
RENAULT TRUCKS RLD / RLD-2; DEUTZ DQC III
PJSC AVTODIZEL (YMZ); AAI D5
PAO “TMZ”; KAMAZ PJSC

СПЕЦИФИКАЦИИ:
ACEA E7
CATERPILLAR ECF-1A
DETROIT DIESEL DDC 93K215
KOMATSU; JASO DH-1
MACK EO-M PLUS
CUMMINS CES 20077

 

Овој производ го има на залиха

 

Нарачај

Category: Tags: ,

Description

ПАКУВАЊЕ

ОПИС

Полусинтетички G-Profi MSI 10W-40 и минерални G-Profi MSI 15W-40 универзални моторни масла од класата SHPD (Super Hight Performance Diesel). Дизајнирани во согласност со барањата на модерните производители на опрема. Препорачано за употреба во мешани мотори, составот наменет за дизел со високо и средно оптоварена опрема (класи до Euro-4) како и опрема со бензински мотори.
Дизајниран за тешки дизел мотори на камиони, автобуси, специјални и off-road опрема на водечки европски, американски и азиски производители.

ПРЕДНОСТИ

  • Одличните карактеристики за подмачкување обезбедуваат стабилен филтер за масло на деловите заштитени од абење при различни работни услови на моторот.
  • Подобрените својства на распрскување ја намалуваат тенденцијата да се згуснуваат и истрошат од саѓи.
  • Зголемената способност за неутрализација обезбедува подобрени антикорозивни и антиоксидантни својства.
  • Обезбедува максимална моќност на моторот поради високи својства против триење.

G-Energy Моторно Маслo © All Rights Reserved.2022

Изработка BS Tek Solution