G-PROFI MSJ 15W-40
4 Apr

G-PROFI MSJ 15W-40

  • By: g-energy
  • G-Profi
  • Comments Off on G-PROFI MSJ 15W-40

СПЕЦИФИКАЦИИ:
ACEA E9; API CJ-4/SN
CATERPILLAR ECF-1A/ECF-2/ECF-3
DEUTZ DQC III LA; DETROIT DIESEL DDC 93K218
MB 228.31; MTU CAT. 2.1
MAN M 3575; RENAULT TRUCKS RLD-3
MACK EO-O PP; VOLVO VDS-4
CUMMINS CES 20081

 

Овој производ го има на залиха

 

Нарачај

Category: Tags: ,

Description

ПАКУВАЊЕ

ОПИС

Универзално полусинтетичко (G-Profi MSJ 15W-40) моторно масло од SHPD (Super High Performance Diesel). Дизајнирано за модерни високо-товарни дизел-мотори (еколошки класи до Euro-5), и со и без филтри за дизелс честички (DPF), како и за возила опремени со бензински мотори. Погоден за повеќето мотори опремени со системи за рециркулација на издувните гасови (EGR) и неутрализација (SCR).

ПРЕДНОСТИ

  • Чисти делови од моторот. Употребата на базни масла со висока термичка стабилност и модерен адитивен пакет со високи перформанси го спречува формирањето на високотемпературни наноси, со што се обезбедува одржување на чистотата на делови на моторот и ја зголемува неговата сигурност.
  • SAPS технологија. Поради намалената содржина на сулфур, сулфатен пепел и фосфор, ги штити системите со намалување на токсичноста на издувните гасови и обезбедува ефикасно и непречено функционирање на овие системи.
  • Заштита. Содржи високо ефикасни адитиви кои обезбедуваат сигурна заштита на моторот против абење како и на ѕидовите на цилиндрите против полирање.

G-Energy Моторно Маслo © All Rights Reserved.2022

Изработка BS Tek Solution