GAZPROMNEFT GL-4 80W-90
5 Apr

GAZPROMNEFT GL-4 80W-90

  • By: g-energy
  • Gazpromneft
  • Comments Off on GAZPROMNEFT GL-4 80W-90

СПЕЦИФИКАЦИИ:
API GL-4
ZF TE-ML 08
AVTOVAZ

 

Овој производ го има на залиха

 

Нарачај

Category: Tags: ,

Description

ПАКУВАЊЕ

ОПИС

Маслата Gazpromneft GL-4 се масла со високи перформанси, масла за пренос со маси, формулирани од висококвалитетни базни масла и а напреден додатен систем. Овие лубриканти се изработени за пренос на возила во тешки услови, оски и финални погони каде е потребна заштита од абење и бодување. Се препорачува за употреба во апликации каде API GL-4 перформанси се потребни.

ПРЕДНОСТИ

  • Го намалува абењето и ги намалува трошоците за одржување.
  • Проширена брзина и век на лежиштата поради минимални депозити.
  • Леснотија на стартување.
  • Спречување на корозија за зголемена заштита на опремата и времетраење на опремата.

G-Energy Моторно Маслo © All Rights Reserved.2022

Изработка BS Tek Solution