GAZPROMNEFT PREMIUM C3 5W-30
6 Apr

GAZPROMNEFT PREMIUM C3 5W-30

  • By: g-energy
  • Gazpromneft
  • Comments Off on GAZPROMNEFT PREMIUM C3 5W-30

ОДОБРЕНО:
General Motors dexos2™
MB 229.51

СПЕЦИФИКАЦИИ:
ACEA C3
API SN (licensed)
BMW Longlife-04
MB 229.52
VW 502.00
VW 505.00
VW 505.01

 

Овој производ го има на залиха

 

Нарачај

Category: Tags: ,

Description

ПАКУВАЊЕ

ОПИС

Gazpromneft Premium C3 5W-30 е целосно синтетичко моторно масло дизајнирано за да обезбеди долг животен век преку подобрено подмачкување и заштита на критични делови на моторот. Исто така, обезбедува зголемена заштита за најновата контрола на системи на емисии и турбополначи. Газпромнефт Премиум C3 5W-30 може да се користи во современите GM, MB, BMW и VW групни бензински и дизел мотори.

ПРЕДНОСТИ

  • Високо квалитетна формулација погодна за широк спектар на возила што бараат производ со врвен квалитет.
  • Оптимизиран за употреба со системи за контрола на емисијата како DPF (Дизел Филтер за честички) и TWC (триголен катализатор) за да ги задржат оптимални услови.
  • Инстантниот проток на масло при ниски температури обезбедува лесен старт и оптимално подмачкување од првите секунди по палењето.
  • Маслото обезбедува заштита од абење при сите операции со услови за долг животен век.
  • Спречува формирање на тиња и штетни депозити преку употреба на напредни адитиви за чистота на моторот.

G-Energy Моторно Маслo © All Rights Reserved.2022

Изработка BS Tek Solution