GAZPROMNEFT PREMIUM N 5W-40
8 Apr

GAZPROMNEFT PREMIUM N 5W-40

  • By: g-energy
  • Gazpromneft
  • Comments Off on GAZPROMNEFT PREMIUM N 5W-40

ОДОБРЕНО:
MB 229.5
Renault RN700
Renault RN710
VW 502.00
VW 505.00
AVTOVAZ
UMZ

СПЕЦИФИКАЦИИ:
ACEA A3/B4
API SN (licensed)
API CF
BMW Longlife-01
General Motors LL-B-025
MB 226.5
Porsche A40
PSA B71 2296

 

Овој производ го има на залиха

 

Нарачај

Category: Tags: ,

Description

ПАКУВАЊЕ

ОПИС

Gazpromneft Premium Н 5W-40 е целосно синтетичко моторно масло дизајнирано за да обезбеди најдобра заштита за сите технички напредни патнички автомобили и лесни комерцијални бензински и дизел мотори.
Гаспромнефт Премиум Н 5W-40 обезбедува зголемена заштита за време на долги интервали на одлив на нафта и заштита од абење на моторот од ладно стартување до екстремни температури, кои ви даваат доверба во заштитата во тешки услови и високо оптоварување на моторот.

ПРЕДНОСТИ

  • Високо квалитетна формулација погодна за широк спектар на возила што бараат производ со врвен квалитет.
  • Инстантниот проток на масло при ниски температури обезбедува лесен старт и оптимално подмачкување од првите секунди по палењето.
  • Обезбедува заштита од абење при сите операции за долг животен век.
  • Спречува формирање на тиња и штетни депозити преку употреба на напредни адитиви за детергент за чистота на моторот.

G-Energy Моторно Маслo © All Rights Reserved.2022

Изработка BS Tek Solution