GAZPROMNEFT STANDARD 20W-50
7 Apr

GAZPROMNEFT STANDARD 20W-50

  • By: g-energy
  • Gazpromneft
  • Comments Off on GAZPROMNEFT STANDARD 20W-50

СПЕЦИФИКАЦИИ:
API SF/CC
AVTOVAZ

 

Овој производ го има на залиха

 

Нарачај

Category: Tags: ,

Description

ПАКУВАЊЕ

ОПИС

Gazpromneft Standard се висококвалитетни минерални масла за мотори кои обезбедуваат сигурна заштита со широк спектар различни работни услови. Тие содржат ефективна рамнотежа на детергенти и распрскувачи за да се минимизира формирање на мил и депозити, задржување на алкалноста и намалување на абењето.

ПРЕДНОСТИ

  • Погоден за широк спектар на возила.
  • Докажаните адитиви против абење го штитат целиот опсег на работа со услови за продолжен работен век.
  • Отпорност на задебелување на маслото во текот на целиот интервал на одвод.
  • Контрола на формирање на високи температури, за да се спречи талог и го чува моторот чист.

G-Energy Моторно Маслo © All Rights Reserved.2023

Изработка BS Tek Solution